A A A K K K

Одеський припортовий завод відновив роботу

24 січня ФДМУ оголосив, що пропонує потенційним партнерам та інвесторам надавати пропозиції щодо відновлення роботи ОПЗ. Серед можливих варіантів розглядалося передання комплексу в оренду, передання в управління, співпраця з давальницькою сировиною тощо.

За результатами розгляду варіантів, що надійшли до ФДМУ, було обрано дві компанії однієї групи:  ЕРУ Трейдинг і ERUManagementServicesLLC, які надали найкращу пропозицію з відновлення роботи заводу за давальницькою схемою.

«Для нас критично важливо якнайшвидше запустити завод. Група ЕРУ надала пропозицію з конкретними цифрами, і була готова розпочати роботу ОПЗ вже з 1 березня. Решта потенційних партнерів готова була працювати з 1 квітня, 1 травня, притому за умови, що завод вже буде запущено», - прокоментував Голова ФДМУ Ігор Білоус.

При тому запуск заводу потребує значних коштів: 10 млн грн. на реагенти, 6,6 млн грн. за воду і електрику, 33 млн грн. на природний газ. Всього для виконання пусконалагоджувальних робіт необхідно витратити 49,6 млн грн.

За словами Ігоря Білоуса, наразі укладено рамкову угоду, яка буде переглядатися кожного місяця. «Рамкова угода передбачає, що до 18 числа сторони узгоджують обсяг давальницької сировини. Якщо хтось запропонує кращу пропозицію – ОПЗ укладе контракт з ними. Також розглядаємо варіанти оренди. Окремий випадок – якщо нам запропонують хорошу фінансову пропозицію на довгий термін. Якщо хтось готовий подвоїти прибутковість підприємства і укласти контракт на рік, така пропозиція буде в пріоритеті. На ринку міндобрив є спади й піки, тому найкращий варіант є той, що покриває всі ці коливання», - сказав Голова Фонду.

Він зазначив, що відновлення роботи ОПЗ важливе не лише з економічної точки зору, а через соціальні фактори та ризик втратити кадровий потенціал. «Ми тісно співпрацювали з керівником Одеської ОДА Максимом Степановим, який зі свого боку докладав зусиль до виходу з ситуації. В нього, як і в нас є чітке розуміння, що робота ОПЗ критично важлива для міста й області. Також критично важливо зупинити відтік кадрів з підприємства, бо саме вони є головним активом заводу», - підкреслив Ігор Білоус.