Пояснювальна записка до проекту наказу Фонду державного майна України «Про внесення змін до Порядку проведення додаткового продажу акцій акціонерних товариств за номінальною вартістю»
від 11 грудня 2014 р.
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту наказу Фонду державного майна України
«Про внесення змін до Порядку проведення додаткового продажу
акцій акціонерних товариств за номінальною вартістю»
1. Обгрунтування необхідності прийняття акта
Проект наказу Фонду державного майна України «Про внесення змін до Порядку проведення додаткового продажу акцій акціонерних товариств за номінальною вартістю» розроблено з метою приведення Порядку проведення додаткового продажу акцій акціонерних товариств за номінальною вартістю, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 29 липня 2008 року № 878, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 серпня 2008 року за № 783/15474, у відповідність до вимог Законів України «Про депозитарну систему України», «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу».
2. Мета і шляхи її досягнення
Метою прийняття проекту наказу є приведення процедури проведення додаткового продажу акцій акціонерних товариств за номінальною вартістю у відповідність з вимогами чинного законодавства.
3. Правові аспекти
У даній сфері правовідносини регулюються наступними законодавчими актами:
- Закон України «Про приватизацію державного майна»;
- Закон України «Про депозитарну систему України»;
- Закон України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні»;
- Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу».
4. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація проекту наказу не потребує додаткових матеріальних витрат та інших витрат із Державного бюджету України.
5. Позиція заінтересованих органів
Проект наказу Фонду державного майна України «Про внесення змін до Порядку проведення додаткового продажу акцій акціонерних товариств за номінальною вартістю» є регуляторним актом і потребує погодження з Державною регуляторною службою України та державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
6. Регіональний аспект
Проект наказу не стосується питання розвитку адміністративно- територіальних одиниць та не впливає на регіональний розвиток.
61. Запобігання дискримінації
У проекті наказу відсутні ознаки дискримінації.
7. Запобігання корупції
Проект наказу не містить правил і процедур, які можуть призвести до вчинення корупційних правопорушень.
8. Громадське обговорення
Відповідно до статті 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» проект наказу Фонду державного майна України разом із повідомленням про його оприлюднення та аналізом регуляторного впливу розміщено на офіційному сайті Фонду державного майна України з метою забезпечення інформування громадськості та одержання зауважень і пропозицій.
9. Позиція соціальних партнерів
Проект наказу не потребує залучення до його опрацювання уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об’єднань та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців України.
10. Оцінка регуляторного впливу
Стосовно регуляторного акта буде здійснюватися базове, повторне та періодичне відстеження у межах строків, встановлених статтею 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися через рік з дня набрання чинності цим регуляторним актом.
101. Вплив реалізації акта на ринок праці
Проект нормативно-правового акта не впливає на ринок праці.
11. Прогноз результатів
Прийняття проекту наказу сприятиме удосконаленню процедури проведення додаткового продажу акцій акціонерних товариств за номінальною вартістю.
Заступник Голови Фонду І. Миронюк
«___»______________2014 р.