A A A K K K

Євроатлантична інтеграція

                Євроатлантична інтеграція

Офіційні відносини між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору і її державами-членами (далі – НАТО) почалися в 1991 році, коли Україна приєдналася до Ради північноатлантичного співробітництва.

У 1994 році Україна приєдналася до програми «Партнерство заради миру», головною метою якої є сприяння реформам, підвищенню стабільності, а також підтримка міжнародної та регіональної безпеки.

9 липня 1997 року Україна та НАТО підписали Хартію про особливе партнерство між НАТО та Україною (далі – Хартія), яка і стала основою відносин. Хартією держави-члени НАТО підтвердили свою підтримку суверенітету та незалежності України, її територіальної цілісності, демократичному розвитку, економічному процвітанню, а також принципу недоторканості кордонів.

Для визначення стратегічних завдань і пріоритетів інтеграції України до євроатлантичних структур безпеки було розроблено Указ Президента України від 02 жовтня 2018 року № 298 «Про річні національні програми під егідою Комісії Україна – НАТО», яким визначаються ключові завдання та заходи для органів державної влади на рік. Відповідно до Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2020 рік Фонд бере участь у виконанні зобов’язань України, взятих Протоколом про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, з урахуванням відповідних положень Угоди про асоціацію.

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної компанії щодо взаємодії України з НАТО розроблено Концепцію вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017–2020 роки, яку  затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 35-р.