A A A K K K

Аналіз регуляторного впливу проекту постанови Кабінет Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 28 Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна»

від 20 серпня 2014 р.

Аналіз регуляторного впливу
проекту постанови Кабінет Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 28 Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна»

1. Опис проблеми, яку планується розв'язати шляхом втручання держави у відповідну сферу підприємницької діяльності

З метою приведення актів Кабінету Міністрів України у відповідність із Законом України від 27.03.2014 № 1170-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» та Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон) Фондом державного майна було розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 28  Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна» (далі – Проект).

2. Визначення цілей державного регулювання

Набрання чинності Законом вимагає приведення у відповідність Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2011 року № 906 (далі – Порядок) в частині оприлюднення на веб-сайтах орендодавців державного майна відомостей про результати проведення конкурсу на право оренди.

3. Опис альтернатив запропонованого регуляторного акта.

Вбачається три способи регулювання:

  1. Залишення без змін діючого Порядку, що не дозволить досягнути цілей державного регулювання.
  2. Внесення змін до діючого Порядку, тобто розробка даного проекту постанови, що вирішить порушені питання.
  3. Розробка нового проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна», що є недоцільним з точки зору правил нормотворчої техніки, оскільки загалом існуючий порядок є ефективним та потребує лише доопрацювання, яке пропонується.

4. Опис механізмів і заходів для розв'язання проблеми

Зазначеним Проектом передбачається зобов’язати орендодавців державного майна оприлюднювати результати конкурсів на право оренди державного майна також і на власних веб-сайтах.

5. Характеристика очікуваних соціально-економічних наслідків запровадження передбачених заходів

У результаті прийняття розробленого Проекту буде забезпечено виконання вимог чинного законодавства стосовно інформування суспільства щодо використання державного майна.

6. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Впливу зовнішніх факторів на дію регуляторного акта не очікується. Негативного впливу на дію регуляторного акта не передбачається.

Реалізація запропонованого нормативно-правового акта не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

7. Очікувані результати прийняття акта

Загальним ефектом прийняття Проекту буде підвищення поінформованості використання державного майна.

8. Обґрунтування дії строку акта

Запропонована постанова буде діяти до прийняття змін до неї або до її скасування.

9. Визначення показників результативності акта

Результативність регуляторного акта визначатиметься шляхом визначення кількості договорів оренди державного майна укладених за результатами конкурсу.

Зміни, що пропонуються, поширюватимуться на орендарів та орендодавців державного майна всіх організаційно-правових форм.

Рівень   поінформованості   середній – проект постанови було оприлюднено з метою обговорення та отримання від суб'єктів  господарювання  зауважень та пропозицій.

10. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено шляхом моніторингу кількості договорів оренди, укладених за результатами проведених конкурсів.

Базове відстеження результативності регуляторного акту буде здійснено одразу після набрання чинності шляхом обробки результатів.

Повторне відстеження буде проводитися через рік після набрання чинності регуляторним актом з використанням показників результативності.

Періодичне відстеження буде проводитись раз на три роки на підставі даних звітів про укладені договори оренди та надходження орендної плати.

 

В. о. Голови Фонду                                                              Д. Парфененко