Команда ФДМУ зустрілася з головою Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA)
Фонд держмайна спільно з Японським агентством міжнародного співробітництва домовилися про колективну реалізацію проєктів. Зокрема обговорили участь держпідприємств у програмах підтримки від Японії, що у свою чергу могло б сприяти розвитку компаній.
Про це йшлося на зустрічі Команди Фонду з головою JICA Мацунага Хідейкі. Очільник Фонду держмайна представив можливості, які могли б бути цікаві для японського бізнесу. Розповів про приватизацію та оренду нерухомості. Окремо акцентував на великому та різноманітному інвестменю приватизації, яке включає майже 1500 об'єктів з різних галузей. Серед них є активи великої приватизації, зокрема Готель «Україна» та Одеський припортовий завод.
Також Віталій Коваль розповів про нові напрямки діяльності, які раніше не були типовими для відомства, зокрема Земельний Банк та робота з санційними активами. У обох проєктах вже є здобутки, зокрема у власності ФДМУ вже 691 санкційний актив.
Зокрема окремо обговорили масштабні об’єкти приватизації. У тому числі стан підготовки до процесу приватизації конфіскованого активу ТРЦ «Ocean Plaza».
Віталій Коваль наголосив: «Сьогодні наше спільне завдання – об’єднати всі зусилля задля перезавантаження української економіки. Цю ідею буду пропагувати і під час Конференції з відбудови України в місті Токіо. Важливо, аби активи не простоювали, не генерували збитки, а працювали. Адже кожна гривня, яка вкладається в приватизацію, приносить 4 грн для економіки України».
Також Команда Фонду разом з головою JICA обговорили наступні питання:
-
необхідність створення нових логістичних рішень, які сприяли б покращенню роботи держпідприємств;
-
шляхи залучення сучасного передового обладнання для виготовлення медичних засобів на держпідприємствах;
-
вільні ніші для старту діяльності японського бізнесу в Україні та інші.
Мацунага Хідейкі запевнив у зацікавленості японського бізнесу вкладати у технологічні розробки. Також голова JICA розповів про намір розширення представництва в Україні задля ширшої підтримки.
Довідково. JICA – це урядове агентство Японії, відповідальне за надання міжнародної допомоги та співробітництва країнам, що розвиваються. Його місія полягає у сприянні сталому розвитку та безпеці людини шляхом надання технічної допомоги, грантів, кредитів та навчальних програм. Агентство є частиною офіційної допомоги Японії в області розвитку, яка відіграє певну роль у забезпеченні технічного співробітництва.
Сьогодні Японське агентство міжнародного співробітництва надає підтримку Україні у трьох сферах :
-
підтримка функціонування Уряду України;
-
надання підтримки тимчасово переміщеним особам, зокрема і тим хто закордоном;
-
відновлення та відбудова аби покращити умови життя для українців.