A A A K K K

Майже 4 тис. га: у листопаді аграрії можуть позмагатися за найбільшу ділянку «Земельного банку»

ТОВ «Державний земельний банк» виставив на аукціон із суборенди свій найбільший лот — земельну ділянку площею 3969 га у Кропивницькому районі Кіровоградської області. Аукціон відбудеться 28 листопада 2024 року. Це найбільша земельна ділянка в рамках першого пулу державного проєкту «Земельний банк». Стартова ціна лоту — 12,19 млн грн, тобто приблизно 3 тис. грн за один гектар. Термін оренди — 14 років. 
 
«Кожен гектар українських земель має працювати на нашу економіку та наше майбутнє, приносити надходження до бюджету. Такі земельні ресурси, як ця ділянка, повинні бути в користуванні у зацікавлених в їхньому ефективному використанні аграріїв. Термін суборенди на 14 років дозволить будувати довготривалу стратегію розвитку бізнесу, здійснювати інвестиції, створювати нові робочі місця та генерувати доходи. А держава отримає адекватну ринкову ціну за свій ресурс, який, при цьому, залишається у її власності, — зазначив заступник голови Фонду держмайна України Ігор Тимошенко.
 
Цільове призначення згаданої ділянки — «Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва». Тобто суборендар зможе використовувати її для вирощування різноманітних сільгоспкультур. Завдяки своєму розміру, якості ґрунту та розташуванню цю ділянку можна вважати повноцінним привабливим кластером для розвитку великого аграрного бізнес-проєкту.
 
«Ця земельна ділянка — «діамант» проєкту «Земельний банк», адже є унікальною пропозицією на ринку за своєю площею і складом угіддя — рілля. Вперше в Україні земельна ділянка такого розміру передається в користування через відкриті онлайн-торги. Прозорість і конкурентність аукціонів забезпечать справедливі умови та можливості для залучення надійних інвесторів — аграріїв і підприємців, які зможуть ефективно використовувати й обробляти цей значний ресурс», — підкреслив генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський. 
 
Для того, щоб позмагатися за цю ділянку, потенційні учасники мають зареєструватися на будь-якому з акредитованих в системі «Прозорро.Продажі» електронних майданчиків, а потім через свій е-кабінет подати заяву на участь в торгах та необхідний пакет документів.
 
Для передачі в суборенду ділянки буде проведений англійський аукціон, де на старті учасники подають свої закриті цінові пропозиції, а потім в кожному раунді можуть підвищувати ставки. Потенційні покупці не знають, хто є їхніми конкурентами, інформація про це стає доступною лише після завершення аукціону, що нівелює можливість змови чи корупційні ризики. 
 
Важливою умовою участі в аукціоні є сплата реєстраційного збору та гарантійного внеску. Останній для цієї ділянки становить 3,65 млн грн. Він повертається учасникам, що програли, а також переможцю, якщо він успішно укладає договір суборенди. 
 
Детальна інформація про земельну ділянку, зокрема, її кадастровий номер, точне розташування, а також проект договору суборенди для попереднього ознайомлення доступні на сторінці аукціону. 
 
Нагадаємо також, що ТОВ «Державний земельний банк» створив пам’ятку для потенційних учасників аукціонів із суборенди державних сільськогосподарських земель із повним переліком необхідних для участі в таких аукціонах документів.