Два роки з відновлення малої приватизації: регіональна диверсифікація
Успішні аукціони проводяться по всій країні, що сприяє економічному розвитку регіонів. Найактивніше приватизація державного майна відбулась у західних областях України, що відображає зокрема потребу бізнесу в релокації підприємств в умовах війни.
За два роки Фонд державного майна України провів 100 успішних аукціонів з об'єктами у Львівській області, 75 — у Рівненській області, по 63 — у Вінницькій та Волинській областях.
Найбільші надходження до державного бюджету забезпечила приватизація у місті Києві — 1,69 млрд грн, Львівській області — 1,17 млрд грн та Одеській області — понад 615 млн грн. Загальна сума надходжень від малої приватизації за два роки склала 6,65 млрд грн (без урахування сплаченого ПДВ).
Найвища конкуренція на онлайн-аукціонах в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі» спостерігалась у Закарпатській області — в середньому 8,74 учасника на аукціон, місті Києві — 8,96 учасника та Івано-Франківській області — 7,96 учасника. У цих регіонах також зафіксовано найбільше зростання стартової ціни — у 5,1, 3,3 та 4,26 раза відповідно.
Розширення географії приватизації на деокуповані території наприкінці 2023 року стимулювало активність інвесторів у Чернігівській, Сумській, Запорізькій, Миколаївській та Харківській областях. Так, у Харкові після дворічної паузи, в серпні 2024 році було проведено 2 аукціони, які принесли 75,05 млн грн до державного бюджету.
Мала приватизація, відновлена у вересні 2022 року, стала одним з інструментів залучення інвестицій та розвитку економіки на всій території України. Нові власники отримують можливість розпочати або розширити підприємницьку діяльність, створюючи нові робочі місця та розвиваючи місцеву економіку.
Більше інформації про результати малої приватизації — за посиланням: https://is.gd/WUqgPk
Вся актуальна інформація про об'єкти малої приватизації представлена на сайті https://privatization.gov.ua/