A A A K K K

В. о Голови Фонду державного майна Іванна Смачило взяла участь у заході під назвою «Міжнародний день боротьби з корупцією – від Євромайдану до Євроінтеграції»

Очільниця Фонду виступила на панелі присвяченій «Підвищенню прозорості в управління державними коштами: виклики, успіхи, перспективи». Захід організований проєктом «Сприяння доброчесності у публічному секторі» (Pro-Integrity), який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерством закордонних справ, у справах Співдружності націй і розвитку Великобританії (UK International development).

У ході виступу Іванна Смачило розповіла про успіхи ФДМУ у напрямі мінімізації корупційних ризиків. Зокрема, мова йшла про важливі реформи у сферах корпоративного управління держпідприємствами, приватизації, політики доброчесності, цифрової трансформації, міжнародної допомоги та оренди земель сільськогосподарського призначення.  

«Успіх приватизації у 2024 році демонструє, що прозорі процедури та чесна конкуренція забезпечують максимальну економічну ефективність. Це також свідчить про відновлення довіри інвесторів до України навіть в умовах війни, коли вони бачать зрозумілі та прозорі правила гри», — наголосила очільниця ФДМУ Іванна Смачило. 

Крім того, вона окремо акцентувала, що ФДМУ у 2024 році визначив стратегічні орієнтири інституційного розвитку, прийнявши Політику доброчесності. Документ встановлює високі стандарти прозорості та етичної поведінки, базуючись на чотирьох ключових цінностях: прозорість, ефективність, соціальна відповідальність та інновації. Проєкт ЄС «Право-Justice» підтримав розробку Політики доброчесності. 

Політика визначає конкретні механізми забезпечення прозорості, які поступово впроваджуються в роботу Фонду:

- принцип відкритості інформації за замовчуванням, окрім законодавчо обмеженої;

- чіткі правила публічної комунікації та взаємодії зі ЗМІ;

- прозорі процедури прийняття управлінських рішень.

Документ встановлює антикорупційні стандарти як орієнтир для всіх працівників:

- нульова толерантність до корупції;

- детальна регламентація питань щодо подарунків;

- механізми запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;

- захист викривачів та гарантії конфіденційності повідомлень про порушення.

Довідково. Фонд держмайна створює умови для залучення як українських, так і міжнародних інвесторів, впроваджуючи міжнародні стандарти прозорості та доброчесності. Ця трансформація відбувається за підтримки потужної коаліції міжнародних партнерів.  Проєкт USAID/UK Aid «Сприяння доброчесності у публічному секторі» (Pro-Integrity) допомагає впроваджувати антикорупційні механізми та підвищувати прозорість процесів. Проєкт USAID/UK Aid «Діяльність у рамках реформи державних підприємств України» (SOERA) надає технічну допомогу у впровадженні проєктів з управління державним майном та цифровій трансформації.