A A A K K K

Приватизація: шлях до ефективного власника

Приватизація — це продаж державного майна приватним власникам. Великобританія, Польща, Естонія та багато інших країн в свій час успішно провели приватизацію, що дало суттєвий поштовх їхнім економікам. Зараз цим шляхом іде й Україна.

Головна мета приватизації — знайти ефективного приватного власника для державного майна. Приватні власники працюють краще за державу: вони швидше приймають рішення, гнучкіші в управлінні, мають можливість залучати кредитні ресурси чи реінвестувати прибутки в розвиток підприємств. 

В Україні понад 3 тисячі підприємств належать державі. З них 70% взагалі не працюють, а серед працюючих кожне друге — збиткове. Всі ці підприємства утримуються коштом державного бюджету. Приватизація допомагає розв'язати цю проблему та стимулює економічне зростання.

Для громадян приватизація означає менше витрат на утримання збиткових підприємств і ефективніше використання коштів державного бюджету. А для бізнесу — це нові можливості для розвитку та інвестування.

В умовах воєнного стану приватизація забезпечує додаткові надходження до бюджету для фінансування нагальних потреб країни. Приватизовані об'єкти також використовуються для релокації підприємств, що сприяє економічній стійкості України.

Цей допис відкриває серію матеріалів про приватизацію. Далі розглянемо успішні світові кейси та пояснимо кожен крок приватизаційного процесу. Підписуйтесь на сторінку Фонду державного майна, щоб не пропустити корисну інформацію.