A A A K K K

1,89 млрд грн до фонду ліквідації наслідків збройної агресії — результат онлайн-аукціону з продажу ТОВ “Аерок” на "Прозорро.Продажі"

19 грудня 2024 року в державній електронній торговій системі "Прозорро.Продажі" відбувся онлайн-аукціон з продажу статутного капіталу ТОВ “Аерок”. Організатором торгів є Фонд державного майна України, який отримав в управління підсанкційний актив у листопаді 2023 року. Раніше компанія належала російському олігарху Андрію Молчанову.

«Це результат масштабної багатомісячної роботи ФДМУ з підготовки цього об'єкта до продажу. Ми відновили господарську та фінансову документацію, провели інвентаризацію майна тощо, аби процес пройшов прозоро та відповідно до всіх вимог. У підсумку новий власник отримав дуже перспективний актив. Це сучасне підприємство, що має високотехнологічні виробничі лінії, багато нерухомості та власні торгові марки», — зазначила в.о Голови ФДМУ Іванна Смачило

“Аерок” належить до об’єктів великої приватизації — вартість активу на торгах стартувала з 965.3 млн грн. За нього змагалося 3 учасники, і за підсумками торгів вартість заводу зросла у майже 2 рази — до 1,89 млрд грн. Всі кошти з продажу надійдуть до державного бюджету та будуть спрямовані до фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Договір купівлі-продажу підписується тільки після сплати переможцем вартості лота. На це він має 30 робочих днів від дня завершення торгів. 

"Аерок" — один із найбільших виробників газобетонних виробів в Україні. Його виробничі потужності розташовані у Київській та Львівській областях.

Станом на кінець червня у заводу наявна заборгованість із заробітної плати, перед бюджетом та прострочена кредиторська заборгованість. Загальна сума боргів становить понад 110.8 млн грн, їх має погасити новий власник. Також він зобов’язаний зберегти основний вид діяльності підприємства та не звільняти працівників протягом шести місяців. 

«Продаж «АЕРОКу» – це приклад того, що націоналізовані активи вже починають успішно працювати на благо нашої країни», — наголосила Іванна Смачило

Нагадаємо, цьогоріч в Україні відбулися перші онлайн-аукціони з великої приватизації. За результатами торгів з продажу готелю “Україна” та Об’єднаної гірничо-хімічної компанії держбюджет отримав майже 7 млрд грн разом із ПДВ.