A A A K K K

Інвестиції в державні активи: як приватизація підтримує українську економіку

Щорічне дослідження InVenture надало цінну інформацію про результати дослідження розвитку ринку інвестицій та угод злиття та поглинання M&A в Україні за 2024 рік, що є важливим джерелом для інвесторів, бізнесів та аналітиків. Дослідження охоплює широкий спектр питань, пов'язаних з розвитком інвестиційного ринку України у 2024 році, зокрема, категорію "Приватизація та угоди з державними активами".

Приватизація державних активів у 2024 році забезпечила економічний ефект у розмірі $275 млн. Більша частина коштів надійшла від аукціонів з приватизації об’єктів державної власності, що проводив Фонд державного майна України, серед яких:

  1. АТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (економічний ефект від приватизації якої склав 3,98 млрд грн);

  2. Готелю «Україна» (економічний ефект від приватизації — 2,5 млрд грн);

  3. ТОВ «Аерок» (економічний ефект від приватизації — 1,9 млрд грн);

  4. Готелю «Козацький» (економічний ефект від приватизації — 400 млн грн).

«Всупереч значним викликам, спричиненим повномасштабною війною, Фонд держмайна продовжує працювати над забезпеченням прозорості та ефективності процесів приватизації, що є важливим джерелом інвестицій для відновлення та розвитку економіки країни. Приватизація відкриває безмежні можливості для підприємців стати власником перспективного бізнесу та зробити вагомий внесок у розбудову держави», — наголосив заступник Голови Фонду держмайна Ігор Тимошенко.

Приватизація державних активів – це крок до ефективного використання державного майна. Завдяки цьому зменшуються витрати державного бюджету, а отримані кошти спрямовуються на розвиток важливих сфер, саме тому Фонд державного майна України активно працює над розширенням кола успішних приватизаційних аукціонів.