Важлива інформація для суборендарів державних земель
ТОВ «Державний земельний банк» наголошує: з метою забезпечення раціонального використання земельних ресурсів, збереження родючості ґрунтів та контролю їхнього стану необхідно суборендарям виготовити агрохімічні паспорти земельних ділянок.
Агрохімічний паспорт — документ, який містить інформацію про стан ґрунту, його склад та рекомендації щодо правильного догляду.
З метою збереження родючості ґрунтів та раціонального використання земельних ресурсів, передбачено проведення регулярного моніторингу стану земель, переданих в суборенду.
Коли закінчиться термін суборенди, потрібно буде порівняти стан ґрунту на початку та наприкінці договору. Також передбачається періодичний контроль раз на 5 років для оцінки змін у складі ґрунту.
Агрохімічний паспорт дозволяє:
- визначити заходи для покращення стану ґрунту;
- порівняти початковий та поточний стан землі за рівнем поживних речовин;
- оцінити рівень забруднення ґрунту токсичними речовинами;
- запобігти деградації ґрунтів;
- визначити найефективніші методи використання землі для збереження її родючості.
Відсутність цього документа може стати причиною порушення умов договору оренди. Тому рекомендуємо своєчасно його виготовити з метою підтримки ґрунтів у належному стані та
Що можна очікувати та як відбуватиметься процедура?
Державний оператор відправить офіційний лист на суборендаря з роз’ясненням щодо виготовлення агрохімічного паспорта.
Важливою умовою початку використання земельної ділянки є створення стартового агрохімічного паспорта до моменту внесення добрив. Це дозволяє встановити базові характеристики ґрунту і забезпечити контроль за його станом.
Замовлення та проведення аналізів ґрунту здійснюється за допомогою лабораторних досліджень, які проводяться спеціалізованими установами.
Агрохімічна паспортизація є важливим кроком для забезпечення сталого розвитку сільського господарства та прозорих відносин між державою та аграрним бізнес-сектором.