Довідник Земельного Банку: «Земельний банк» — ініціатива Фонду державного майна України, яка запустила прозорий та ефективний ринок оренди державних с/г земель

«Земельний банк» — ініціатива Фонду державного майна України, яка запустила прозорий та ефективний ринок оренди державних с/г земель через онлайн-аукціони, які проходять у системі «Прозорро.Продажі».
Важливо зазначити, що це не продаж державних земель, а суборенда! Землі сільськогосподарського призначення залишаються у власності держави!
Як працює «Земельний банк»?
Сьогодні держава володіє понад 806 тис. га сільгоспземель, які використовуються державними підприємствами. Аби землі стали доступними для аграріїв, фермерів та підприємців відбувається кілька важливих етапів, які проходять у тісній взаємодії між різними державними органами:
- 1)Уряд поступово консолідує державні землі та передає їх у користування підприємствам-операторам Земельного банку.
Далі, для кожного наступного пулу земель буде створено свого оператора, оскільки попередньому після корпоратизації не можна передавати нові землі.
- 2) Державні оператори беруть в оренду землю строком на 50 років. Ці підприємства не матимуть права продавати землю, та не будуть її самостійно обробляти.
- 3)Оператори Земельного банку проводять інвентаризацію земель, готують усю необхідну технічну документацію.
- 4) Після проведення всіх етапів підготовки виставляють земельні ділянки на аукціон через систему @«Prozorro.Продажі».
- 5) Останнім етапом є проведення відкритого онлайн-аукціону, а переможцем стає той, хто пропонує найбільшу ставку серед інших учасників, укладе договір та сплатить суборендну плату з урахуванням ПДВ за рік використання землі.
- 6)Тоді може використовувати державну землю, розвиваючи агросектор регіону.
Такий механізм дозволяє швидко та доступно отримати у суборенду землі сільськогосподарського призначення.
Користуйтеся!
#довідник_земельного_банку


