Україна вивчає європейські практики управління санкційними активами: візит з обміну досвідом делегації ФДМУ до Литовської Республіки

Україна вивчає європейські практики управління санкційними активами: візит з обміну досвідом делегації ФДМУ до Литовської Республіки
Делегація від Фонду державного майна України на чолі із заступником Голови Фонду Андрієм Шрамко здійснила візит до м. Вільнюс (Литовська Республіка) у межах Інструменту технічної допомоги та обміну інформацією Генерального директорату з розширення Європейської Комісії TAIEX.
Метою візиту стало ознайомлення з литовськими підходами формування та реалізації санкційної політики. Делегація ФДМУ провела низку робочих зустрічей з представниками Міністерства закордонних справ, Міністерства юстиції, Банку Литви, Службою розслідування фінансових злочинів та Митною службою.
Візит є важливим кроком до вдосконалення моделі управління санкційними активами в Україні, адже його завдання — забезпечити ефективне, прозоре та професійне управління відповідно до кращих європейських практик.

У рамках робочих зустрічей з представниками державних установ Литовської Республіки представники ФДМУ ознайомились:
з підходами, процедурами та інструментами, які використовуються в ЄС для виявлення, блокування та управління активами, що підпадають під санкції;
практиками взаємодії між національними органами та інституціями Європейського Союзу у сфері санкційної політики;
досвідом щодо правових механізмів арешту, конфіскації та подальшого використання активів;
аналізом інституційної моделі управління санкційними активами.
Фонд державного майна України висловлює щиру подяку Міністерству закордонних справ України та Посольству України в Литовській Республіці за всебічне сприяння під час візиту та забезпечення належної взаємодії з литовськими партнерами.
Довідково:
Організатором візиту, присвяченого обміну досвідом з Литовською Республікою щодо механізмів управління санкційними активами, є TAIEX (Інструмент технічної допомоги та обміну інформацією Європейської Комісії) — інструмент, що надає технічну допомогу країнам-сусідам ЄС, країнам-кандидатам на вступ до ЄС, а також державам, які перебувають у процесі наближення до законодавства ЄС (acquis communautaire). Його основна мета — підтримка реформування державного управління та адаптації законодавства до стандартів ЄС. У межах своєї діяльності TAIEX організовує експертні місії, навчальні візити, семінари та тренінги.