В. о Голови Фонду держмайна Іванна Смачило взяла участь у III Конференції «Бізнес VS санкції»

Очільниця Фонду держмайна Іванна Смачило виступила в межах III Конференції «Бізнес VS Санкції», що організована видавництвом «Юридична практика». У своєму виступі вона поділилася ключовими успіхами відомства у приватизації активів, стягнутих в дохід держави.
У період 2024–2025 років до фонду ліквідації наслідків збройної агресії надійшли значні кошти, отримані від реалізації корпоративних прав наступних підприємств:
-
Каменеобробне підприємство ПрАТ «Каштан», що належали колаборанту Володимиру Сальдо;
-
Агрокомпанія ТОВ «Інвестагро» російського олігарха Михайла Шелкова;
-
Завод з виробництва упаковки ПрАТ «ПентоПак» російсько-грецького олігарха Івана Саввіді;
-
Газобетонний завод ТОВ «Аерок» російського олігарха Андрія Молчанова.
Приватизаційні аукціони націоналізованого (санкційного) майна завершилися з винятковими фінансовими результатами, які зросли майже вдвічі від стартових цін. Зокрема, продаж ПрАТ «Каштан» приніс 5,91 млн грн, ТОВ «Інвестагро» було реалізовано за 27,03 млн грн, ПрАТ «ПентоПак» поповнив бюджет на 103,12 млн грн, а газобетонний завод ТОВ «Аерок» продали за рекордні 1,89 млрд грн.
Загалом, ці аукціони забезпечили надходження в розмірі понад 2,026 млрд грн підтверджуючи, що Фонд державного майна України успішно перетворює націоналізоване (санкційне) майно на значні фінансові надходження, спрямовані на потреби країни.
Фонд забезпечує відкриту та конкурентну процедуру приватизації таких об'єктів. Реалізація стягнутих активів дозволяє залучити нових інвесторів, забезпечити надходження коштів до держбюджету та сприяє відновленню таких підприємств.
«Санкційне майно, що належало представникам країни-агресора чи зрадникам, більше не працює проти України — тепер воно служить її відновленню. Ми успішно реалізували ці об'єкти, а отримані кошти спрямували до фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Це яскравий приклад того, як ми втілюємо у життя принципи справедливості та досягаємо максимальної економічної ефективності», — підкреслила Іванна Смачило.
Завершуючи виступ, вона зазначила, що відомство планує реалізувати й інші націоналізовані активи, які перебувають на різних етапах підготовки. Фонд держмайна й надалі активно працюватиме над наповненням фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Адже кожен націоналізований (санкційний) актив — це інвестиція у майбутнє держави та дієвий механізм для її швидкого відновлення.