A A A K K K

Історія успіху приватизованих об’єктів: Полтавське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство

Єдиний майновий комплекс державного комерційного підприємства «Полтавське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство» розташований в місті Полтава, є прикладом успішного розвитку підприємства після його приватизації. 
 
Оскільки, завдяки збереженню основного профілю підприємство не лише продовжило свою діяльність, а й отримало новий імпульс для розвитку. Продаж підприємства став прикладом ефективної приватизації державного майна.

Особливо важливо: покупець чітко дотримується умов договору купівлі-продажу об’єкта. Зокрема, виконуються всі зобов’язання щодо збереження профілю діяльності підприємства.

У 2024 році ЄМК ДП «Полтавське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство» продали на онлайн-аукціоні за 50,42 млн гривень. Стартова ціна лота становила майже 18,45 млн гривень. Таким чином, ціна зросла у 2,73 раза.

Переможцем стало ТОВ «ОРТОПЕД».

Після передачі підприємства до приватної власності, нові інвестори розпочали активну модернізацію, а саме:
  • оновили території головного центру — зони відпочинку та майданчик з вуличними тренажерами; 
  • відкрили спеціалізований магазин товарів ортопедії;
  • обладнали кабінети та допоміжні кімнати.
В стаціонарному відділенні знаходяться не лише лікувальні кабінети, а й кабінети реабілітаційних процедур. Для комфортного проходження лікування та перебування в стаціонарі створено рекреаційні зони та зони відпочинку.
Затишна столова кімната здивує не тільки новими зручними меблями, а й, найголовніше, механізованою кухонною зоною, зручною для тих, хто, на жаль, не має кінцівок: регулюється висота мийки та варильних поверхонь, у зоні доступності — кавоварка.
 
Збереження основного профілю дозволило зосередити ресурси на розвитку пріоритетних напрямків діяльності та утримати позиції на ринку.
 
Нагадаємо, протезування в Україні є безоплатним для населення і включає виготовлення протеза, його технічне обслуговування, ремонт і заміну впродовж життя. При цьому держава покриває витрати на протези як державних, так і приватних виробників. У Державному бюджеті України 2025 року закладено 5,7 млрд грн на забезпечення громадян допоміжними засобами реабілітації, що на 1,2 млрд грн більше, ніж торік (4,5 млрд грн). Окрім того, держава зберігає за собою функції сертифікації та контролю за ринком виготовлення протезів, а також може встановити регуляторні механізми для контролю цін.
 
Відстежувати цікаві пропозиції приватизації можна онлайн, на наших ресурсах — https://privatization.gov.ua/ та сторінці у  Telegram.