A A A K K K

Що відбувається, якщо аукціон не відбувся?

Законодавством України у сфері приватизації державного майна запроваджено чітку та автоматизовану модель проведення аукціонів, що складається з чотирьох послідовних етапів.

Ця система розроблена таким чином, щоб забезпечити максимально можливу ймовірність продажу державного майна. Перехід до наступного етапу відбувається виключно за умови нерезультативності попереднього, а саме – якщо на участь в аукціоні не було подано жодної заявки.

Перший аукціон проводиться через не менше  5 та не більше 20 робочих днів після публікації інформаційного повідомлення. Така тривалість надає потенційним покупцям час для всебічного аналізу об'єкта та підготовки конкурентної пропозиції.

У випадку, якщо перші торги не відбуваються через відсутність інтересу, система протягом одного робочого дня автоматично ініціює оголошення наступного аукціону. Його проведення заплановано на період через 10-15 робочих днів, проте, в умовах воєнного стану, цей термін оптимізовано до 3-6 робочих днів. Така гнучкість дозволяє мінімізувати затримки в процесі приватизації та оперативно залучати інвестиції

1. Англійський аукціон (з підвищенням ціни):

  • Може проводитися як аукціон без додаткових умов, так і з певними умовами для учасників.

  • Початкова ціна для старту торгів становить 100% від визначеної початкової вартості об'єкта.

2. Англійський аукціон (з підвищенням ціни, зі зниженою стартовою ціною):

  • Також передбачає підвищення ціни в процесі торгів.

  • Однак, стартова ціна на початку аукціону знижена та складає 50% від початкової вартості об'єкта.

3. Голландський аукціон (зі зниженням ціни та подальшим поданням пропозицій):

  • Характеризується покроковим зниженням стартової ціни та подальшим поданням цінових пропозицій учасників.

  • Стартова ціна для початку зниження встановлюється на рівні 50% від початкової вартості об'єкта.

4. Голландський аукціон (зі зниженням ціни та подальшим поданням пропозицій) – проводиться тільки у разі зриву попереднього голландського аукціону:

  • Аналогічно до попереднього пункту, цей тип аукціону передбачає поступове зниження початкової ціни та подання цінових пропозицій.

  • Стартова ціна для початку зниження також становить 50% від початкової вартості об'єкта.

У всіх типах торгів (англійському та голландському аукціонах) переможцем визначається учасник, який зробив найвищу ставку під час торгів.

Фонд держмайна запрошує долучитися до прозорого та конкурентного процесу приватизації державного майна. Участь в аукціонах – це реальна можливість придбати якісні активи за ринковою ціною, скориставшись перевагами чесної конкуренції на платформі «Прозорро.Продажі». Це унікальний шанс не лише отримати у власність перспективні активи, але й зробити свій внесок у розвиток української економіки, сприяючи її відновленню та зростанню!