A A A K K K

Пояснювальна записка до проекту наказу Фонду державного майна України «Щодо виконання контрольних функцій ФДМУ у сфері оренди»

від 25 квітня 2012 р.

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту наказу Фонду державного майна України

«Щодо виконання контрольних функцій ФДМУ

у сфері оренди» 

 

Розробник: Фонд державного майна України

1. Обґрунтування необхідності прийняття нормативного акта

Проект наказу Фонду державного майна України «Щодо виконання контрольних функцій ФДМУ у сфері оренди»  розроблений з метою забезпечення реалізації відповідних повноважень Фонду державного майна України, визначених статтями 4 і 5 Закону України «Про Фонд державного майна України» та статтею 32 Закону України «Про оренду державного та комунального майна».

 2. Мета і шляхи її досягнення

Проект наказу розроблено з метою посилення державного контролю у сфері контролю відносин оренди державного майна, відповідно до повноважень Фонду державного майна України, передбачених статтями 4 і 5 Закону України «Про Фонд державного майна України» та статтею 32 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та підвищення ефективності орендних відносин. Проектом наказу, зокрема, передбачається здійснення органами приватизації як орендодавцями державного майна постійного документального (в частині сплати орендної плати та страхування об’єкта оренди) та періодичного комплексного з оглядом об’єкта оренди (згідно з щорічними планами-графіками) контролю за:

виконанням умов укладених ними договорів оренди цілісних майнових комплексів державних підприємств, їх структурних підрозділів та державного нерухомого майна (будівель, споруд, нежилих приміщень);

 використанням переданого в оренду за цими договорами майна за такими напрямами: 

- відповідністю цільового використання цілісного майнового комплексу його призначенню і умовам договору оренди, нерухомого майна  - умовам договору оренди;

- підтриманням майна в робочому стані: знос і відновлення майна,  збереження і втрати/пошкодження майна.

Також орендодавці разом з уповноваженими органами управління беруть участь у здійсненні контролю за поверненням цілісних майнових комплексів державних підприємств до сфери управління зазначених органів.

3. Правові аспекти

У даній сфері суспільних відносин діють Закони України «Про Фонд державного майна України» та «Про оренду державного та комунального майна».

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту постанови не потребує додаткових фінансових, матеріальних та інших витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Міністерством юстиції.

6. Регіональний аспект

Проект наказу має загальнодержавний характер та не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

Проект наказу не містить ризиків вчинення корупційних правопорушень та не потребує проведення антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект наказу було оприлюднено з метою одержання зауважень та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

9. Позиція соціальних партнерів

Проект наказу не стосується соціально-трудової сфери та не потребує залучення до його опрацювання уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Аналіз регуляторного впливу

Проект наказу є регуляторним актом і потребує погодження з Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту наказу забезпечить реалізацію повноважень Фонду державного майна України у сфері контролю за передачею державного майна  в оренду, передбачених статтями 4 і 5 Закону України «Про Фонд державного майна України» та статтею 32 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», і підвищення ефективності орендних відносин.

 

Заступник Голови  Фонду                                                           І. Хотей